Тендери через ProZorro – інструмент публічної закупівлі в Україні

Тендером вважається змагання між комерційними підприємствами за право постачати товари, надавати послуги державному замовнику. Для представників бізнесу – чудовий шанс зарекомендувати себе на ринку якістю власної продукції, доступною ціною та іншими перевагами, автоматично покращити рівень конкурентоспроможності. Для державних, комунальних замовників – вибір найкращого виконавця в прозорих умовах конкуренції.

Класифікація тендерів

Завдяки чинному законодавству, з 2016 року державні закупівлі стали публічними та доступними до перегляду усіма охочими. Ця можливість реалізована через електронну платформу ProZorro, де «всі бачать все». Знайти детальну інформацію щодо принципів роботи системи можна тут: aeaep.com.ua.

Через портал проводяться різні типи публічних закупівель.

За предметами їх класифікують на наступні види:

  • робіт;
  • послуг;
  • товарів.

За граничною вартістю тендери бувають:

1.           Надпорогові.

Мінімальна ціна товарів, послуг для придбання – від 200 000 грн (для деяких сфер від 1 000000 грн). Загальна ціна виконання робіт становить від 1500000 грн (для деяких сфер від 5000000 грн).

2.           Допорогові.

Загальна ціна послуг, товарів, по яким вирішується питання придбання, становить до 200 000 грн. В деяких сферах допускається підвищення ліміту до 1000000 грн. Загальна ціна виконання робіт не перевищує 1500000 грн (до 5 000000 грн).

Зустрічаються виключення, коли закупівля фактично відбувається без проведення конкурсу, в одного постачальника, за таких умов:

  • виконавець – монополіст на ринку;
  • інші претенденти відкликали заявки на участь;
  • учасники проігнорували оголошений конкурс з різних причин.

Як стати учасником державних тендерів?

Підприємству, яке хоче брати в торгах, незалежно від того замовник це чи постачальник, необхідно пройти процес реєстрації у системі ProZorro. В результаті успішної реєстрації на порталі користувач зможе спостерігати за цікавими для нього тендерами, подавити пропозиції чи заявки на участь в них.

Також користувачі можуть підписатися на автоматичну розсилку повідомлень по нові конкурсні закупівлі, ознайомитися з повною інформацією по будь-якому замовнику, претенденту конкурсу, отримати безкоштовну консультацію.

Зареєстровані користувачі ProZorro можуть завчасно відстежувати ціни конкурентів в майбутніх торгах, щоб грамотно скоординувати свої подальші дії.