Стадії проведення земельних торгів в форматі аукціону

Земельні ділянки – це та категорія лотів, які завжди мали попит, тому їх кількість постійно зростає. Ця тенденція стала ще більш активною з тієї причини, що в Україні запрацював відкритий ринок землі. Як результат, власники земельних ділянок, які раніше не мали можливості розпоряджатися ними будь-яким чином, організовують аукціони для того, щоб отримати кошти за своє майно.

Що стосується учасників, то їм потрібно почати з самого простого, для того щоб ознайомитися з такими оголошеннями – це обрати електронний майданчик. Краще за все – це обрати один зручний сервіс, яким ви будете користуватися й надалі.

Серед акредитованих сервісів в системі Прозоро є близько 10-ти таких ресурсів і ви можете переглянути їх повний список саме на сайті ProZorro,  Якщо ж вас цікавлять конкретні питання стосовно того, як  учасником торгів, то для цього буде достатньо перейти за посиланням https://agronews.ua/news/stalo-vidomo-yak-braty-uchast-u-zemelnyh-torgah. Це один з способів, як саме ви можете отримати багато корисної та потрібної вам інформації.

Про які основні етапи йде мова

Проведення будь-якого аукціону – це певна послідовність дій та процедура, якою дотримуються не лише учасники але й організатори. Реалізація земельних ділянок відбувається за тим же принципом і обов’язковою умовою є слідування декільком основним етапам. Це ті стадії, які є обов’язковими для всіх без винятку.

  • Підготовчі процедури – мова йде про всі процеси, які пов’язані з підготовкою до проведення аукціону. Це може бути визначення основних вимог до учасників, підготовка документації, проведення експертної оцінки земельної ділянки, формування початкової вартості та безліч інших моментів. В залежності від того, про який сам лот йде мова, це може зайняти різний час, починаючи з декількох годи та закінчуючи тижнями;
  • Публікація повідомлення про запуск електронних торгів – для того, щоб з’явилися претенденти на отримання земельної ділянки, потрібно виставити відповідне інформаційне повідомлення, в якому будуть прописані всі вимоги до учасників, алгоритм, рекомендації та інші моменти, які варто брати до уваги;
  • Реєстрація учасників – це той етап, коли користувачі займаються питанням вивчення цікавого для них лоту та намагаються виконати всі вимоги організатора. Важливо, щоб сама заявка була правильно оформлена, включала до себе тендерний пакет документації, гарантійний та реєстраційний внески й ще деяку інформацію;
  • Проведення основної частини аукціони – коли час, відведений на подання заявок закінчується, визначається певна кількість користувачів, які автоматично стають учасниками в електронному аукціону. В залежності від того, про який саме формат аукціону йде мова, подальші дії можуть відрізнятися. Це може бути аукціон на зниження або підвищення вартості, тому цей момент потрібно враховувати;
  • Визначення переможця в боротьбі за земельну ділянку на електронних торгах – це вже останній пункт, коли сторони можуть укласти відповідні домовленості та підписати договір. Важливо нагадати, що потрібно додатково підготувати звіт про укладання та виконання умов договору. Ці дані потрібно вносити безпосередньо до системи ПроЗорро.

Варто зауважити, що наразі мова йде про ті стадії, які є обов’язковими при проведенні будь-якого формат аукціону .У випадку з земельними торгами всі ці пункти також є актуальними і знати про них повинні всі користувачі, які зацікавлені в тому, щоб мати реальні шанси на перемогу в торгах.

Як підготувати документи для участі в земельних торгах

Почати варто з того, що вимоги по документації – це не зовсім чіткий і перелік критеріїв до учасників може дуже серйозно відрізнятися в залежності від того, про який саме лот йде мова на конкретному часовому відрізку.

Для того, щоб взяти участь в земельних торгах, потрібно обов’язково ознайомитися з оголошенням, в якому повинно бути надано повний перелік документів, обов’язковий для кожного учасника.

Частіше за все, мова йде про такі пункти, як:

  • Паспорт;
  • Сертифікати та ліцензії;
  • Довідки про відсутність проблем з податковою системою;
  • Фінансова звітність компанії (особи);
  • Ідентифікаційний код.

Це ті документи, які частіше за все можна побачити серед переліку вимог до учасників для отримання дозволу на участь в торгах.

Для чого потрібні відео в земельних торгах

Опис земельної ділянки – це хороша практика, але користувачеві краще один раз побачити як об’єкт виглядає насправді, ніж читати величезний перелік пунктів з перевагами. Саме тому, коли в аукціоні є можливість переглянути відео-матеріали – це дуже велика перевага, що ще раз говорить про доцільність використання акредитованих електронних майданчиків.