Продаж арештованого майна через електронні торги в Україні

Прозорро.Продажі – це інноваційний проект, що був створений для боротьби з корупцією, що багато років панувала в сфері продажу держмайна та майна комунальної форми власності. Це важливий крок на шляху розвитку ринкової економіки України. Цей проект був створений в 2016 році і за незначний час встиг себе показати з найкращої сторони. Тому в 2020 році владою було прийнято рішення організувати продаж арештованого майна через цю систему відкритих електронних торгів

Раніше майно, що було арештоване та вилучене у банкрутів, продавалося на закритих торгах по доволі низькій ціні. Від цього страждав як сам банкрут, так і держава, яка не могла наповнити свій бюджет. Але тепер коли це майно стало доступне для придбання на відкритому аукціоні, ситуація повністю змінилася.

Тепер за це майно розгортається здорова конкурентна боротьба, тому на нього формується справедлива ціна. А завдяки тому, що торги проводяться відкрито, знаходиться дуже багато бажаючих придбати товар. Це дозволяє швидко продати арештоване майно по справедливій ціні. Так кредитор може отримати свої кошти. Більше детально про це можна дізнатися на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-kupt-areshtovane-majno-na-elektronnh-torgah-prozorrosale/.

При цьому система СЕТАМ не припинила своє існування та продовжує виконувати свої функції. Через неї продається арештоване майно, що було примусово вилучене у його власника на основі судового рішення.

Варто знати, що для придбання лоту необхідно зайти в систему, як учасник, а не я спостерігач. Для цього потрібно зареєструватися та завантажити деякі документи. Їх перелік буде вказаний на сайті торгівельного майданчику. Для того щоб обрати торгівельну платформу, потрібно звернути увагу на такі критерії, як якість послуг та зручність користування сайтом. Необхідно обрати той сайт, на якому працювати буде найзручніше.

В усьому іншому всі торгівельні майданчики є ідентичними: у них діють однакові тарифи, надаються однакові види послуг, а база даних взагалі є єдиною. Тому якщо майно виставляється на одному майданчику, то воно з’являється і на усіх інших.

Завдяки системі Прозорро.Продажі державі вдалося ліквідувати багато старих тіньових схем з продажу держмайна. Відтепер його реалізація відбувається чесно та відрито, а всі бажаючі можуть позмагатися за його придбання на рівних умовах.