Консультативна рада Української Енергетичної Біржі.

Консультативна рада представляє собою колегіальний орган Біржі, яка розробляє стратегічні напрямки діяльності і надає пропозиції і консультації щодо підвищення ефективності функціонування. Розвиток відповідно до стандартів Європи, а також сприяння міжнародному співробітництву, що забезпечує прозорість та конкуренцію на українських ринках.

Головною, дійсно вагомою метою, вважається отримання певних переваг для потенційних українських споживачів. Що щодо Української біржі енергетики, то вона була створена з метою організації та проведення торгів біржі енергоресурсами. Це відкритий електронний майданчик для торгів, де обов’язковою умовою є формування справедливої ринкової вартості на базі попиту і пропозицій учасників. 

Якщо енергетичний обмін в Україні працює добре, то це забезпечує інтеграцію з енергетичними ринками Європи. Це також сприятиме підвищенню рівня економіки країни та її інвестиційної привабливості і наблизить екологізацію енергетичного сектору України.

Як працює Консультативна Рада.

Передусім, затверджується робочий план Консультативної ради. Потім, розробляється стратегія і перспективні програми функціонування та віддає їх до Комітету Біржі, для затвердження. Наступним чином, надають комплексні консультування Біржовому комітету в процесі формування бізнесу для досягнення мети високої ліквідності на біржі. Далі вноситься велика кількість пропозицій та/або поправок до комітету, щодо діяльності Біржі, для покращення організації і проведення торгів аукціонів Біржі та інших видів організованої торгівлі, забезпечення виконання та дотримання прав учасниками ринку енергетики своїх зобов’язань. Виконання процедур у сфері управління ризиками та надання послуг з розрахунків. Потім відбувається підготовка пропозицій для покращення розвитку інфраструктури Біржі і забезпечує громадську довіру. Сприяє прозорості, контролю процедур розкриття інформації та якості повідомлень, відповідно до принципів конкурентного ринку та нормативно -правових актів України та ЄС. І нарешті, консультує керівництво Біржі зі складних або спірних питань, підтримує ключові проекти трансформації та організаційні зміни Біржі.

За посиланням: https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/, можна дізнатися більше про УЕБ та Консультативну раду як українською, російською, так і англійською мовами.